Projekt

děti v pohybu

V ZÁŘÍ ROKU 2018 JSME SE PODÍVALI DO NĚKOLIKA PRAŽSKÝCH ŠKOLEK A ŠKOL, KDE JSME MĚLI MOŽNOST VIDĚT, JAK NA TOM DĚTI, KTERÉ NAVŠTĚVUJÍ VÝUKU TĚLESNÉ VÝCHOVY V RÁMCI ZÁKLADNÍ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY, VLASTNĚ JSOU.

Naprosto upřímně jsme se vyděsili při pohledu na děti, které ještě ve 3. třídě neumí kotoul a další základní prvky, které by děti obvykle měly spolehlivě umět již na konci prvního ročník ZŠ. Mimo jiné jsme také zjistili, že počet dětí, které se aktivně věnují nějaké sportovní disciplíně je bohužel minimum.

PROTO JSME SI S KOLEGOU POLOŽILI OTÁZKU, JAK DĚTI ZAUJMOUT, JAK JE MOTIVOVAT A JAK JIM POMOCI ZAPOJIT SE DO SPORTOVNÍHO DĚNÍ A NASTAVIT TAK, ABY SVŮJ VOLNÝ ČAS TRÁVILY RADĚJI U SPORTOVNÍCH AKTIVIT NEŽ U TELEVIZE NEBO MOBILU?

Naším cílem je navázání spolupráce se školami a školkami, které sídlí v Praze a přilehlém okolí, kam bychom mohli každý měsíc docházet a v rámci výuky nebo družiny postupně představit ukázkovou hodinu konkrétního sportu, který společně se školním zařízením vybereme. Chceme se zaměřit hlavně na děti v předškolním a mladším školním věku, kde je velká pravděpodobnost, že se dítě začne aktivně věnovat nějaké sportovní disciplíně.

Tento projekt nemá za cíl ukázat jeden jediný sport, propagovat sebe nebo konkrétní sportovní oddíl, ale zprostředkovat dětem seznámení hned s několika sporty tak, aby si samo dítě mohlo nejlépe vybrat, která sportovní disciplína jej nejvíc baví a zajímá, a následně zprostředkovat kontakt s kluby, které jsou v přijatelném dosahu.

Ukázková hodina sportu, který budeme prezentovat má za cíl především ukázat danou sportovní disciplínu v co možná nejlepším světle tak, aby to děti především, a to je nejdůležitější, bavilo a motivovalo k tomu, aby dítě samo mělo chuť se danému sportu věnovat i ve volném čase.

Můžeme například vyhlásit, že květen je měsícem fotbalu a poté domluvíme ukázkové hodiny na téma fotbal ve školách se kterými máme domluvenou spolupráci, kde následně ukážeme herní formou fotbal a vše kolem něj. Po konci ukázkové hodiny dětem předáme veškeré kontakty na fotbalové kluby sídlící v okolí. Rádi bychom tím dostali do povědomí všechny fotbalové kluby v dané lokalitě. Chceme tak poskytnout školám, klubům a v neposlední řadě i městským částem servis v tom, že nejenže zpropagujeme konkrétní sport, ale současně zajistíme zprostředkování kontaktů na všechny kluby v dané MČ.
V následujících měsících stejným způsobem vyhlásíme další sporty jako jsou basketbal, florbal a jiné populární sporty. To vše na na základě dohody s konkrétním školským zařízením.

Vždy dokážeme zaručit to, že se děti budou bavit, hýbat a nespecifickými způsoby a herní formou zkoušet všechny možné sporty.
Po každé naší ukázkové hodině bychom rádi dali dětem krátký dotazník, na jehož základě budeme zjišťovat, zda se děti více zapojují do sportovního života i ve svém volném čase. Jen tak dokážeme zjistit, jaký má naše snaha dosah a zda má náš projekt skutečně smysl.

Do projektu jdeme s velkou chutí a rádi bychom tímto oslovili městské části, školní zařízení a nebo i samotné rodiče a poprosili je, aby tento projekt pomohli společně s námi šířit a pomohli nám tak zajistit, aby se děti začaly více hýbat pro zábavu i pro zdraví.

 

Pokud chcete do projektu přihlásit svou školu či školku, neváhejte a ozvěte se nám.
Těšíme se na vás!

 

Naši partneři

Děkujeme všem našim partnerům za pomoc a podporu.

© 2019 PRO FOTBAL KEMP